Astăzi este Miercuri, 27 Octombrie 2021

Pentru clientul nostru, companie cu capital strain din Sibiu, cautam o persoana cu experienta pentru o pozitie de ACCOUNTANT (CONTABIL/-A.

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

Profilul ideal:

Experiență anterioară în contabilitate / finanțe.
Engleza - avansat, limba germană fiind un avantaj.
Abilități de comunicare.
Capacitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă.
Management excelent al timpului, capacitatea de a lucra sub presiune.
Foarte bune abilități analitice și logice.
Atitudine pozitivă.

Responsabilitati:

Responsabil pentru înregistrările contabile în sistemele interne.
Interacțiune prin telefon și e-mail cu clienții companiei pe teme financiar / contabile.
Întocmirea de rapoarte și statistici.
Efectuarea reconcilierilor necesare cu furnizorii.
Oferirea de sprijin membrilor echipei financiare, la cererea CFO-ului.

Se oferă:

Cariera într-un companie stabilă, performantă, internațională
Pachet salarial atractiv cu multiple beneficii

Data limită estimată: 05.10.2021