Astăzi este Joi, 21 Septembrie 2017

Impreuna cu clientul nostru, companie cu capital strain din Sibiu, anuntam selectia pentru pozitia de CONTABIL cu limba GERMANA. Asteptam candidaturile dumneavoastra la adresa candidati@recrutart.ro

Responsabilitati:

- activitati de contabilitate primara
- mentinerea legaturii cu clientii si furnizorii din tara si strainatate (in principal strainatate)
- intocmirea de situatii legate de furnizori si clienti
- alte activitati specifice departamentului financiar/contabil

Cerinte:

- studii superioare in domeniu economic (de preferat contabilitate)
- foarte bune abilitati de lucru cu cifrele, atentie la detaliu
- foarte bune cunostinte de MS Excel
- persoana deschisa, comunicativa, orientata catre munca in echipa
- foarte bune cunostinte de limba germana si cunostinte medii de limba engleza

Se ofera:

- foarte buna sansa de dezvoltare profesionala intr-o companie cu capital strain ce desfasoara operatiuni internationale
- pachet salarial atractiv
- mediu placut si motivant de lucru
- birouri la standarde occidentale in centrul Sibiului