Astăzi este Duminică, 14 August 2022

Pentru clientul nostru, o importanta societate de contabilitate din Sibiu, avem deschisa o pozitie de CONTABIL / CONTABILA cu experienta.

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

Candidatul ideal:

- absolvent de studii superioare economice, cu cunostinte avansate de contabilitate
- experienta in domeniul financiar-contabil de minim 3 ani
- experienta in tinerea contabilitatii pana la nivel de inchidere si verificare balanta lunara, intocmire declaratii fiscale, intocmire situatii financiare
- rezistenta la stress, multitasking
- engleza la nivel avansat, limba germana constituie avantaj
- cunostinte medii-avansate in Excel
- persoana comunicativa, deschisa, cu entuziasm fata de job-ul ales
- gandire analitica, logica
- atitudine proactiva

Responsabilitati:

- verificarea si inregistrarea in contabilitate a documentelor și operațiunilor financiar-contabile din portofoliul de clienți alocat
- verificarea si inchiderea balantei lunare
- întocmire declarații lunare, trimestriale, precum si situatii financiare anuale/semestriale
- pregătire rapoarte financiare solicitate de clienti
- suport pe perioada controlului fiscal, gestionarea relațiilor cu autoritățile statului;
- abilități de comunicare cu clientul și cu managementul;

Se ofera:

- pachet salarial atractiv
- activitate intr-o companie importanta
- posibilitati de dezvoltare