Astăzi este Sâmbătă, 26 Noiembrie 2022

Pentru clientul nostru, companie cu capital german din Sibiu, avem deschisa o pozitie de Customer Succes Manager - responsabil relatii clienti.

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

În calitate de Customer Success Manager, sunteți o parte centrală a echipei de Customer Experience
și sunteti vocea clienților noștri, ajutând la rezolvarea problemelor clienților și îmbunătățirea continuă a serviciilor oferite.

Candidatul ideal:

Foarte bune cunoștințe de germană scris și vorbit precum și cunoștințe bune de engleză;
Foarte bune abilități de comunicare atât în scris cât și oral
Experiență în utilizarea sistemelor CRM ;
Experiență în utilizarea instrumentelor CX (Customer Experience) reprezintă un avantaj;
Bună cunoaștere a programelor MS Office;
Experiență în relații B2B și managementul clienților KA;
Perseverenta și orientare spre obiective;

Descrierea jobului (nu, nu este vorba de un call-center):

Implicarea în proiecte pentru îmbunătățirea experienței clienților companiei;
Contactul cu clienții prin chat, e-mail și telefon;
Transmiterea feedback-ul de la clienți către management și departamentele implicate pentru a iniția îmbunătățiri;
Identificarea nevoilor și oportunităților de dezvoltare ulterioară a produsului nostru în diferite canale de distribuție;
Dezvoltarea clienților existenți prin măsuri adecvate de cross-selling și up-selling.

Oferim:

Regim de munca hibrid (sediu + acasa) în program 9-17 cu o doza de flexibilitate;
Un mediu de lucru interesant într-o companie în continuă creștere;
Pachet salarial atractiv;
Oportunitati de dezvoltare personală și profesională;
Libertate de a lua decizii;
Spații de birouri premium într-o locație ușor accesibilă;
Zile suplimentare de concediu (+25 zile/an);