Astăzi este Vineri, 04 Decembrie 2020

Pentru clientul nostru, firma cu capital strain din judetul Alba, anuntam selectia pentru pozitia de SENIOR EXPERT CONTABIL.

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

Responsabilități:

- organizează, îndrumă, conduce, controlează și este responsabil de activitatea financiar-contabile a companiei;
- organizează și coordonează contabilitatea operațiunilor de capital, contabilitatea mijloacelor fixe, contabilitatea stocurilor, contabilitatea terților, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor și rezultatelor, contabilitatea angajamentelor și a altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune în conformitate cu Legislație în vigoare;
- urmărește respectarea principiilor contabile și a evaluării patrimoniului
-organizează și coordonează controlul financiar preventiv
- supraveghează reconcilierea și închiderea conturilor;
- asigură și răspunde de elaborarea bilanțului;
- efectuează analiza contabilă financiară pe baza bilanțului contabil, pe care îl prezintă în consiliul de administrație și respectiv adunării generale a asociaților;
- este consultat de entitățile funcționale ale companiei în legătură cu problemele legate de activitatea serviciului;
- este consultat de conducerea companiei în probleme care sunt de competența sa;
- reprezintă compania în cazurile încredințate prin delegare;

Candidatul ideal:

- experienta relevanta pe o pozitie similara
- studii superioare de specialitate
- cunoașterea solidă a contabilității și fiscalității
- cunostinte de limba engleză

Data limita estimată: 15.12.2020