Astăzi este Duminică, 21 Iulie 2019

Pentru clientul nostru, firma noua (greenfield) de productie cu capital german din Sibiu, anuntam selectia pentru pozitia de DIRECTOR FINANCIAR. Asteptam CVurile celor interesati la adresa candidati@recrutart.ro

Responsabilități:

 Crearea tuturor tranzacțiilor curente
 Contabilitatea activelor, asigurând respectarea termenelor
 Realizarea situațiilor financiare lunare, trimestriale și anuale
 Reconcilierea contului și întreținerea continuă a contului
 Planificarea lichidităților și a cash flow-ului
 Punerea în aplicare a prețurilor de transfer
 Controlling-ul activitațiilor de producție
 Participarea la optimizarea proceselor din producție, achiziții și lanțul de aprovizionare.
 Evaluarea stocurilor, a capitalului de lucru
 Pregătirea planificării operaționale, pregătirea bugetelor, previziuni
 Export, import, vamă, tarife, comerț, dispoziții incoterm
 Menținerea relațiilor cu băncile, auditul, consultanța fiscală și
autorităţile

Candidatul ideal:

 Contabil cu expunere la mediu internațional cu cunoștințe excelente de controlling, preferabil în firmă de producție
 Studii superioare de specialitate
 Experiență profesională de cel puțin 3 ani în domeniul financiar și contabil și financiar
 Cunoașterea solidă a contabilității
 Cunoașterea foarte bună a contabilității și fiscalității
 Bune cunoștințe de Excel și ERP (preferabil SAP)
 Limba engleză sau limba germană la nivel avansat

Data limita estimată: 20.06.2019