Astăzi este Miercuri, 26 Septembrie 2018

Impreuna cu clientul nostru, companie de productie cu capital strain din Sibiu, anuntam selectia pentru pozitia de DISPONENT SENIOR PRODUCTIE (LOGISTICIAN GESTIUNE FLUX). Asteptam CVurile dvs la adresa candidati@recrutart.ro

Responsabilitati :

· procesarea comenzilor de client

· planificarea necesarului de materii prime, materiale, semifabricate

· lansarea comenzilor in productie si urmarirea planului de productie in vederea livrarii comenzilor la termen

· monitorizarea si optimizarea continua a stocurilor

· mentinerea legaturii cu furnizorii/clientii pe teme de comenzi, livrari, retururi

Cerinte :

· studii superioare (constituie avantaj studiile tehnice)

· experienta pe o pozitie similara

· cunoasterea principiilor Lean

· aptitudini de comunicare, planificare si organizare, disciplina si atentie la detalii

· abilitati de negociere

· capacitate de a lua decizii, spirit de initiativa