Astăzi este Marţi, 29 Septembrie 2020

Impreuna cu clientul nostru, companie multinationala a carei reprezentanta in Romania este localizata in Sibiu, anuntam selectia pentru pozitia de ECONOMIST

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

Responsabilitati:

Înregistrarea în evidenţa primară a tuturor documentelor, atît în conturile sintetice, cît şi pe centrele de cost;
Înregistrarea în contabilitate a facturilor de la furnizori , a facturilor emise de compartimentul logistică, a deconturilor de cheltuieli;
Întocmirea documentelor de plată / încasare,efectuarea de plăţi
Confruntarea soldurilor contabile
Elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia în vigoare
Evidenţierea corectă şi înregistrarea în contabilitate a mijloacelor fixe, obiectelor de inventar, a pieselor de schimb, etc;
Organizarea procedurii de inventariere
Raportarea tuturor Declaraţiilor la termenele prevăzute, sau informarea persoanei care trebuie să facă aceste raportări, după caz;
Verifică și alocă veniturile și cheltuielile pe centre de cost si /sau profit
Monitorizează costurile companiei si alte elemente legate de balanța contabilă
Raportarea la organelle competente din cadrul concernului a evidențelor statistice solicitate: cash position and cash flow, reconciliation balances (SA, AE)
Intocmire state de plata
Transmitere de revisal

Cerinte:

studii superioare economice
cunostinte solide de operare SAP
experienta profesionala pe o pozitie similara
cunostinte de contabilitate si fiscalitate romaneasca
cunostinte de limba engleza - nivel avansat

Se ofera:

Pachet salarial atractiv
Dezvoltarea carierei intr-o companie multinationala