Astăzi este Luni, 18 Februarie 2019

Pentru clientul nostru, firma noua de productie cu capital german din Sibiu, anuntam selectia pentru pozitia de INGINER ACHIZITII / SCM. Asteptam CVurile celor interesati la adresa candidati@recrutart.ro

Responsabilitati:

- Menținerea relațiilor cu furnizorii
- Efectuarea comenzilor de achiziție
- Menținerea legăturii cu departmentul omolog din cadrul firmei mamă din Germania
- Verificarea conformității fiecărei livrări de la furnizori din punct de vedere al cantității, al calității și al prețului stabilit
- Evaluarea și negocierea ofertelor recepționate și stabilirea termenilor contractuali
- Întocmirea de rapoarte de achiziții

Candidatul ideal:

- Absolvent studii superioare de inginerie
- Experiență de 1-2 ani în domeniul achiziţiilor și / sau SCM
- Orientare către domeniul tehnic, atitudine hands-on
- Cunoștințe limba engleză nivel avansat, limba germană constituie avantaj
- Bune abilități de comunicare, negociere, gândire analitică, proactivă și muncă în echipă;
- Cunoștințe Microsoft Word, Excel și Outlook

Beneficii :

- Salariu motivant
- Scolarizare detaliată în Germania
- Șansa unei cariere într-o importantă companie de producție