Astăzi este Sâmbătă, 19 Iunie 2021

Pentru clientul, o companie de producție germană care deține o fabrică în Sibiu, căutăm un post de Inginer testare, instalare și punere in funcțiune.

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

Responsabilități:

- punerea în funcțiune a mașinilor, instalarea și testarea conexiunilor asociate
- pregătirea și implementarea testelor (FAT și SAT)
- efectuarea testelor în diferite configurații ale mașinilor
- efectuarea de teste funcționale și verificări în urma asamblării finale, verificarea interfețelor, căutarea și corectarea erorilor
- instalarea mașinilor și liniilor în fabrica clientului
- instruirea personalului ce urmează să opereze mașina
- consilierea clienților cu privire la optimizarea proceselor pe diferite sisteme
- demonstrații pe mașini pentru sprijinirea vânzărilor

Profil căutat:

- studii superioare profil tehnic
- cunoștințe și experiență în domeniile electronică, mecanică, pneumatică și hidraulică
- abilitatea de a lucra în echipă
- disponibilitatea de a călători (în general în străinătate)
- gândire și acțiune orientate spre client
- mod structurat și sistematic de lucru
- permis de conducere
- limba engleza avansat, limba germana avantaj

Oferim:

- salariu atractiv
- training aprofundat
- activitate interesantă, nivel tehnologic înalt