Astăzi este Miercuri, 01 Mai 2024

Suntem în căutarea unui INGINER COMISSIONING INSTALAȚII INDUSTRIALE pasionat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre clientului nostru, companie germana producatoare de instalatii industriale.

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

Rolul principal al acestui post constă în asigurarea punerii în funcțiune eficiente a instalațiilor industriale (instalatii de ambalare in saci si paletizare), precum și în testarea și optimizarea acestora pentru a îndeplini toate standardele de performanță.

Responsabilități:

Planificarea și coordonarea activităților de comisionare a instalațiilor industriale.
Testarea echipamentelor și a sistemelor pentru a asigura funcționarea corectă.
Identificarea și remedierea eficientă a defecțiunilor sau a problemelor apărute în timpul procesului de comisionare.
Colaborarea strânsă cu echipa de proiectare și cu cea de producție pentru a asigura conformitatea instalațiilor cu cerințele specifice.
Documentarea procesului de comisionare și oferirea de instrucțiuni și training tehnic echipei de operare.

Cerințe:

Studii superioare în domeniul ingineriei (preferabil inginerie mecanica).
Experiență anterioară în comisionarea instalațiilor industriale
Cunoștințe solide de echipamente industriale, sisteme de control și standarde de siguranță.
Limba engleza la nivel avansat
Limba germana constituie avantaj
Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra eficient în echipă.
Disponibilitate la calatorii internationale frecvente (min 70% timp).

Dacă ești o persoană proactivă, cu o pasiune pentru tehnologie și inovație, și îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică și profesionistă, te încurajăm să aplici pentru poziția de INGINER COMISIONARE INSTALAȚII INDUSTRIALE. Oferim oportunități de dezvoltare profesională, un mediu de lucru stimulant și provocări tehnice variate in cadrul unei companii de top.