Astăzi este Luni, 18 Februarie 2019

Pentru clientul nostru, firma de productie cu capital strain din zona Sibiu, anuntam selectia pentru o pozitia de JUNIOR BUYER. Asteptam CVurile celor interesati la adresa candidati@recrutart.ro

Responsabilitati:

- Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu furnizorii interni și externi;
- Evaluarea și negocierea ofertelor recepționate și stabilirea termenilor contractuali;
- Efectuarea comenzilor de achiziție;
- Verificarea conformității fiecărei livrări de la furnizori din punct de vedere al cantității, al calității și al prețului stabilit;
- Evaluarea tendințelor pieței;
- Întocmirea raportelor de achiziții

Candidatul ideal:

- Absolvent studii superioare;
- Experiență în domeniul achiziţiilor și / sau transporturilor constituie avantaj;
- Cunoștințe limba engleză nivel avansat;
- Bune abilități de comunicare, negociere, gândire analitică, proactivă și muncă în echipă;
- Cunoștințe Microsoft Word, Excel și Outlook

Beneficii :

- Salariu motivant
- Tichete de masă
- Bonusuri de sărbători, în funcție de performanțe
- Asigurare medicală privată in functie de vechime
- Transport asigurat