Astăzi este Duminică, 14 August 2022

Pentru clientul nostru, o importanta societate de contabilitate din Sibiu, avem deschisa o pozitie de JUNIOR CONTABIL / CONTABILA.

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

Profilul cautat:

- studii superioare economice finalizate, cu cunostinte teoretice de baza in contabilitate

- experienta in domeniul financiar-contabil constituie un avantaj

- persoana logica, cu gandire analitica, atitudine proactiva, fire deschisa si comunicativa, dornica de a invata si a se dezvolta in domeniul finaciar-contabil

- engleza nivel mediu-avansat, limba germana constituie avantaj

- cunostinte de baza in Excel.

Responsabilitati:

- verificarea si inregistrarea in contabilitate a documentelor și operațiunilor financiar-contabile din portofoliul de clienți alocat

- emitere documente diverse, arhivare documente

- taskuri administrative (corespondenta, distribuire & ridicare documente Finante, Casa de sanatate)

Se ofera:

- salariu atractiv

- cariera intr-o firma de contabilitate importanta

- suport din partea echipei, invatare si dezoltare continua