Astăzi este Joi, 21 Septembrie 2017

Împreună cu clientul nostru, companie germană ce se ocupă cu dezvoltarea și integrarea de software, anunțăm selecția pentru poziția de LEAD MANUAL SOFTWARE TESTER pentru a se alătura echipei din Cluj. Așteptăm candidaturile dumneavoastră la adresa candidati@recrutart.ro

Cerințe:

Experiență în Testare Software de cel puțin trei ani
Cunoştințe avansate de limbă germană și cel puțin medii de limba engleză
Abilități de coordonare şi prioritizare a taskurilor
Excelentă atenție la detalii
Usurință în comunicare şi experiență de lucru în echipă

Responsabilități:

Coordonarea şi formarea echipei de testare în cadrul proiectului
Preluarea de specificații, interpretarea și validarea acestora
Pregătirea şi rularea testelor software
Analizarea problemelor, recomandarea soluțiilor și urmărirea rezolvării / implementării acestora
Păstrarea relaţiei cu partenerii şi clienţii finali pentru care se testează aplicaţia software

Se oferă:

Implicarea în proiecte de lungă durată
Sprijin oferit de către companie pentru susţinerea certificărilor tehnice
Posibilitatea de a lucra într-o echipă de specialişti, cu membri care au experienţă vastă în domeniul software
Program de lucru semi-flexibil
Un mediu de lucru dinamic şi competitiv, bazat pe colegialitate