Astăzi este Joi, 24 Octombrie 2019

Pentru clientul nostru din Sibiu, companie start-up din sectorul IT, cautam o persoana pentru o pozitie de SOFTWARE TESTER.

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

Responsabilitati:

- testare de aplicatii software din punct de vedere functional si identificare posibile erori
- analizare probleme, recomandare solutii si urmarirea rezolvarii / implementarii acestora
- identificare imbunatatiri in ceea ce priveste functionarea aplicatiilor
- analizare, elaborare si rulare scenarii de testare pentru aplicatiile software
- relationare stransa cu echipa de developer-i (5 persoane)

Competente:

- familiaritate cu procesele de QA
- familiaritate cu tehnologii gen Selenium
- experienta cu e2e testing si behaviour testing
- limba engleza bine (scris si vorbit)
- deschidere catre unui mediu dinamic

Se ofera:
- cariera intr-o companie dinamica ce dezvolta solutii web inovatoare
- mediu de lucru orientat catre dezvoltare profesionala
- salariu atractiv