Astăzi este Sâmbătă, 21 Septembrie 2019

Pentru clientul nostru din Sibiu, companie IT ce dezvolta solutii de contabilitate cloud, cautam SOFTWARE TESTER cu experienta in software QA sau contabilitate.

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

Responsabilitati:

- testare aplicatii software din punct de vedere functional si identificare posibile erori
- analizare probleme, recomandare solutii si urmarirea rezolvarii / implementarii acestora
- identificare imbunatatiri in ceea ce priveste functionarea soft-ului
- analiza a simplitatii utilizarii aplicatiei (usability)
- analizare, elaborare si rulare scenarii de testare pentru produsele software elaborate in cadrul companiei
- relationare stransa cu echipa de programare si dezvoltare
- actualizarea ghidului de utilizare al programului si a textelor din program

Cerinte:
- experienta in activitatea de testare si asigurarea calitatii aplicatiilor software (desktop si web) SAU experienta relevanta in contabilitate imbinata cu dorinta de a face o schimbare in cariera catre domeniul IT
- cunostinte de testare automata (constituie avantaj)
- cunostinte de baze de date, concepte de programare si protocoale de comunicatie (constituie avantaj)
- atentie sporita la detalii
- atitudine proactiva, spirit de echipa
- dorinta de a invata tehnologii noi

Se ofera:
- dezvoltarea profesionala in domeniul testarii software
- implicare in dezvoltarea unui produs software inovator, lider pe piata din Romania
- pachet salarial atractiv