Astăzi este Miercuri, 25 Aprilie 2018

Pentru clientul nostru, companie multinationala de productie din Sibiu, cautam o persoana pentru pozitia de SPECIALIST (INGINER) ACHIZITII. Cei interesati ne pot trimite CV-ul la adresa candidati@recrutart.ro

Responsabilitati:

Identifica, selecteaza si evalueaza potentiali furnizori de bunuri si servicii
Intocmeste cereri de oferta, negociaza preturile de achizitie si conditiile comerciale
Dezvolta furnizorii in conformitate cu cerintele societatii
Constituie interfata intre echipele de proiect si furnizori, de la lansare proiectului pana la intrarea in fabricatia de serie
Gaseste solutii pentru atingerea tintelor de saving-uri
Emite comenzi de achizitii pentru grupele de materiale alocate, urmareste ca livrarile sa se incadreze in termenul agreat

Candidatul ideal:

Studii superioare (avantaj profil tehnic)
Experienta in domeniu achizitiilor directe si indirecte in domeniu industrial (automotive constituie avantaj)
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
Spirit analitic, capacitate de a lua decizii
Limba engleza sau germana la nivel avansat
Permis de conducere categoria B

Se ofera:

Dezvoltarea carierei intr-un mediu de productie multinational, dinamic