Astăzi este Duminică, 14 August 2022

Pentru clientul nostru, o importanta companie din nordul judetului Sibiu, avem deschisa o pozitie de SYSTEM ADMINISTRATOR.

Asteptam CVurile celor interesati la adresa: candidati@recrutart.ro

Cerinte:

Experienta in domeniu pe o pozitie similara

Cunostinte despre Retele de IP si servicii asociate (Routing, VLAN, DNS, DHCP, Firewall, NAT, VPN)

Bune cunostinte atat de Windows ServerActive Directory , cat si Linux Server

Bune cunostinte de HTTP Server ( ex: Apache, nginx) si baze de date ( MySQL, PostgreSQL)

Experiență în virtualizare și containerizare (XenServer, Virtual Box, Docker)

Competente cu scripturi (Bash,Powershell)

Abilitatea de a scrie și de a mentine documentatie IT.

Capabil de a lucra cu termene stranse.

Capacitatea de a gestiona prioritatile si sarcini multiple simultan.

Bune abilitați de comunicare, atitudine pozitiva, calma și orientata spre identificarea de soluții și rezolvarea problemelor.

Responsabilitati:

Monitorizarea si administrarea tuturor sistemelor si infrastructurii IT instalate

Instalarea, configurarea si testarea unei varietati de Sisteme de Operare (Server si Desktop), programe si instrumente de management al sistemului.

Implementari, gestionari, testari, depanari, planificari si proiectari ale sistemelor de rezerva; testari ale sistemului de rezerva si restaurare

Monitorizarea si testarea performantelor aplicatiilor pentru a identifica potentiale blocaje, identificarea solutiilor posibile si colaborarea cu restul echipei IT pentru rezolvari

Administarea de servere si servicii, utilizatori AD, manager de grup .

Efectuarea de configurati de Retea dupa cum este necesar si depanarea problemelor de retea

Gestionarea ticketelor HelpDesk

Oferirea de suport pentru utilizatori companiei, analizand si rezolvand posibile cause ale problemelor hardware/software pe o mare varietare de dispositive ( Servere, Computere, Laptopuri, Telefonane Mobile, Console, Imprimante)

Gestionarea si documentarea configuratiilor sistemului

Se ofera:

Activitate motivanta, provocatoare, intr-un mediu placut
Salariu atractiv, posibilitate colaborare atat CIM cat si SRL sau PFA